System sterowania oświetleniem Lutron

W naszym showroomie zastosowaliśmy amerykański system sterowania oświetleniem Lutron.

Sterowanie oświetleniem sztucznym

System steruje wszystkimi rodzajami opraw oświetleniowych zastosowanych w salonie. Jest zintegrowany z zegarem astronomicznym oraz wykorzystuje funkcje czasowe, które są odpowiedzialne za odgrywanie pokazowych scen świetlnych w godzinach zamknięcia salonu. Pokazujemy, że wszystkie rodzaje oświetlenia można ściemniać i rozjaśniać.

Prezentujemy także możliwości systemu w zakresie programowania scen świetlnych, które pozwalają na niezależne wykorzystanie poziomu jasności poszczególnych opraw oświetleniowych i ich niezależne włączanie i wyłączanie. Niezwykle praktyczne w zastosowaniu pozwalają zmieniać nastrój w pomieszczeniach za naciśnięciem jednego przycisku.

Sterowanie roletami

W warszawskim salonie zamontowane są najcichsze rolety wewnętrzne świata – Lutron Sivoia. Prezentujemy pełen wybór dostępnych rozwiązań – począwszy od rolet zasilanych bateryjnie, poprzez rolety pojedyncze a skończywszy na roletach podwójnych. Na każdych zastosowano inny rodzaj materiałów, z niezwykle bogatej palety udostępnianej przez Lutron. Materiały charakteryzują się różną przeziernością zaś ich wybór można zobaczyć w specjalnych próbnikach. Prezentujemy także elektrycznie sterowaną roletę wenecką z lamelkami oraz możliwości systemu w zakresie elektrycznie sterowanych kotar i zasłon. Rolety wraz ze sterowaniem oświetleniem sztucznym tworzą jeden zintegrowany system. Zaprogramowane sceny świetlne korzystają zarówno z opraw oświetleniowych jak i rolet.

Metody kontroli

We wszystkich realizacjach rekomendujemy stosowanie naściennych klawiatur z twardymi przyciskami o wyczuwalnym skoku. W budynku można zobaczyć i wypróbować pełen przegląd klawiatur Lutron m.in. subtelne i praktyczne Lutron SeeTouch i niezwykle eleganckie Lutron Palladiom. Prezentowane klawiatury posiadają różne konfiguracje klawiszy, wykonane są z różnych materiałów oraz pokazują jak wyglądają personalizowane grawery na klawiszach. Dodatkowo pokazujemy jak klawiatury systemu oświetleniem mogą być zintegrowane z innymi systemami np. uruchamiają muzykę w danej strefie systemu nagłośnienia wielostrefowego. Można także sprawdzić jak korzystają przenośne klawiatury i piloty do systemu.

Interfejs użytkownika systemu sterowania oświetleniem może być dostępny także z poziomu aplikacji na urządzeniach mobilnych jak iPady i iPhone’y.

26

niezależnie sterowanych pomieszczeń

11

rolet

67

obwodów oświetleniowych

120

źródeł światła