System sterowania oświetleniem Lutron

W Budynku Pokazowym za sterowanie oświetleniem odpowiada amerykański system Lutron. Mogą Państwo własnoręcznie przetestować jego możliwości.  

Sterowanie oświetleniem sztucznym

System ściemnia i rozjaśnia różne rodzaje opraw oświetleniowych zastosowanych w budynku. Wykorzystujemy integrację z zegarem astronomicznym oraz funkcje czasowe, które włączają/wyłączają oświetlenie w zależności od pory dnia oraz roku i automatycznie dostosowują natężenie światła. Pokazujemy, że system może sterować oświetleniem sufitowym, tradycyjnymi lampami lub żyrandolami oraz paskami LEDowymi. W sali kinowej i galerii system pozwala także na ustawienie barwy światła dzięki zastosowaniu oświetlenia RGB.

Prezentujemy także możliwości systemu w zakresie programowania scen świetlnych, które pozwalają na niezależne wykorzystanie poziomu jasności poszczególnych opraw oświetleniowych i ich niezależne włączanie i wyłączanie. Niezwykle praktyczne w zastosowaniu pozwalają zmieniać nastrój w pomieszczeniach za naciśnięciem jednego przycisku.

Sterowanie roletami

W krakowskim budynku zamontowane są najcichsze rolety wewnętrzne świata – Lutron Sivoia. Prezentujemy pełen wybór dostępnych rozwiązań – począwszy od rolet zasilanych bateryjnie, poprzez rolety pojedyncze a skończywszy na roletach podwójnych. Na każdych zastosowano inny rodzaj materiałów, z niezwykle bogatej palety udostępnianej przez Lutron. Materiały charakteryzują się różną przeziernością zaś ich wybór można zobaczyć w specjalnych próbnikach.  Rolety wraz ze sterowaniem oświetleniem sztucznym tworzą jeden zintegrowany system. Zaprogramowane sceny świetlne korzystają zarówno z opraw oświetleniowych jak i rolet.

Metody kontroli

We wszystkich realizacjach rekomendujemy stosowanie naściennych klawiatur z twardymi przyciskami o wyczuwalnym skoku. W budynku można zobaczyć i wypróbować pełen przegląd klawiatur Lutron m.in. subtelne i praktyczne Lutron SeeTouch i niezwykle eleganckie Lutron Palladiom. Prezentowane klawiatury posiadają różne konfiguracje klawiszy, wykonane są z różnych materiałów oraz pokazują jak wyglądają personalizowane grawery na klawiszach. Dodatkowo pokazujemy jak klawiatury systemu oświetleniem mogą być zintegrowane z innymi systemami np. uruchamiają muzykę w danej strefie systemu nagłośnienia wielostrefowego. Można także sprawdzić jak korzystają przenośne klawiatury i piloty do systemu.

Interfejs użytkownika systemu sterowania oświetleniem może być dostępny także z poziomu aplikacji na urządzeniach mobilnych jak iPady i iPhone’y oraz Apple Watch

Pokazujemy także możliwości głosowego sterowania oświetleniem dzięki integracji urządzeń Amazon Alexa.

System Lutron może działać samodzielnie lub wchodzić w skład w pełni zintegrowanego systemu inteligentnego budynku.

11

rolet

26

niezależnie sterowanych pomieszczeń

67

obwodów oświetleniowych

120

źródeł światła