System sterowania inteligentnym budynkiem Crestron

Za zintegrowane sterowanie w salonie odpowiada amerykański system Crestron. Crestron jest światowym liderem w zakresie automatyki budynkowej a jego system zapewnia użytkownikom najlepsze możliwości. Jest niezawodny, sprawdzony na dziesiątkach realizacji i skuteczny.

Pełna integracja

Za sterowanie salonem odpowiedzialny jest system Crestron. W ramach jednego systemu inteligentnego budynku działają: system sterowania oświetleniem, system nagłośnienia wielostrefowego, system wideodomofonowy, system alarmowy, system monitoringu, kontrola temperatury, urządzenia AV, kontrola dostępu oraz mechanizmy maskujące.

Sterowanie oświetleniem

System Crestron jest nadrzędnym systemem dla zainstalowanego w salonie systemu Lutron. Takie rozwiązanie pozwala na sterowanie oświetleniem z poziomu interfejsu Crestron. System bezproblemowo wykorzystuje naścienne klawiatury Lutron, których klawiszom można przypisać funkcje niezwiązane ze sterowaniem oświetleniem.  Ponadto sterowanie roletami może odbywać się przy pomocy graficznego przedstawienia okien i opuszczenia/podniesienia rolet za pomocą dotykowego interfejsu.

Nagłośnienie wielostrefowe - multiroom

W warszawskim salonie zastosowano system multiroom, który pozwala na niezależne odtwarzanie muzyki w poszczególnych pomieszczeniach bez stosowania lokalnych źródeł. Pokazujemy różne możliwości nagłośnienia m. in. tradycyjne głośniki sufitowe, wiszące głośniki Architettura Sonora, które można zastosować na zewnątrz czy niewidoczne głośniki podtynkowe. Salon podzielony jest na 6 stref nagłośnienia, dla których dostępne są takie źródła jak radio FM, radio internetowe, biblioteka muzyki czy streaming z urządzeń przenośnych.

  


System wideodomofonowy

Jako Siedle Studio Patner możemy zaprezentować pełną ekspozycję rozwiązań domofonowych i wideodomofonowych niemieckiej marki SIEDLE. System wideodomofonowy jest zintegrowany z systemem automatyki budynku.

System alarmowy

W salonie system Crestron pozwala na wizualizację stanu poszczególnych czujek alarmowych, informuje, czy pomieszczenia są zajęte oraz pozwala na uzbrojenie alarmu w wydzielonych strefach budynku. Prezentujemy także na czym polega integracja systemu alarmowego z systemem oświetleniowym i w jaki sposób takie połączenie może zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców inteligentnego budynku.

System monitoringu

Monitoring wizyjny i podgląd z poszczególnych kamer jest dostępny z poziomu interfejsu użytkownika na dotykowych panelach i urządzeniach przenośnych. Na własne oczy można przekonać się w jaki sposób system wykorzystuje możliwości kamer.

Klimatyzacja i ogrzewanie

Pokazowy system pobiera informacje z zainstalowanego w budynku systemu klimatyzacyjnego i ogrzewania i wyświetla je użytkownikom.

Sterowanie urządzeniami AV

Przy pomocy systemu Crestron można uruchamiać telewizory, wybierać kanały telewizyjne lub wyświetlić na telewizorach podgląd z kamer monitoringu. Funkcje te dostępne są za pomocą intuicyjnego graficznego interfejsu na panelach dotykowych oraz urządzeniach mobilnych. Ponadto w salonie prezentowane są mechanizmy maskujące Future Automation ukrywające telewizory.

Zużycie energii

System zamontowany w salonie monitoruje poziom zużycia energii i za pomocą interfejsu graficznego udostępnia dane użytkownikom.

Metody kontroli

W naszym salonie prezentujemy pełen przegląd możliwości sterowania systemem inteligentnego budynku. Począwszy od klawiatur naściennych, poprzez systemowe panele dotykowe montowane na ścianie, systemowe interfejsy głosowe i integrację z Amazon Alexa, a skończywszy na aplikacjach na tabletach, smartfonach i inteligentnych zegarkach.

System Crestron w warszawskim salonie pokazuje jak może funkcjonować system inteligentnego budynku i pozwala na osobiste przekonanie się o jego jakości i intuicyjności.