Sala kinowa z systemem JBL Synthesis

Zapraszamy do naszej pokazowej sali kinowej, która prezentuje możliwości w zakresie dźwięku i obrazu w trudnych warunkach projektowych, wynikających z niekorzystnych akustycznie wymiarów pomieszczenia. Dźwięk, obraz wystrój wnętrza i nastrój tworzony przy pomocy scen świetlnych pozwalają w pełni oddać się doświadczeniu kina.

Prawdziwy dźwięk kinowy

Za przetwarzanie i emisję dźwięku odpowiada zmodyfikowany system JBL Synthesis 7.2. Produkty tej marki to szczytowe osiągnięcie myśli inżynieryjnej grupy Harman. Potrafi on reprodukować dźwięk w taki sposób, w jaki został nagrany przez inżynierów dźwięku pracujących nad filmem. Odpowiedni układ głośników dostosowany do akustyki pomieszczenia i jego kształtu oraz profesjonalna kalibracja pozwalają na stworzenie prawdziwie przestrzennego dźwięku. Potwierdza to fakt, że system JBL Synthesis w swojej prywatnej sali kinowej wykorzystuje Micheal Bay – hollywoodzki reżyser, którego filmy słyną z niezwykłej widowiskowości i efektów dźwiękowych.

Na system dźwiękowy składa się zaawansowana elektronika – m.in. procesor dźwięku oraz wzmacniacze oraz potężne systemy głośnikowe, których łączna moc wynosi 4100 W.

Kinowy obraz

Obecnie w naszej sali kinowej za obraz odpowiada projektor korzystający z technologii DLP, która to uznawana jest za najlepszą technologię projekcyjną. Projekcję uzupełnia transparentny akustycznie ekran, dostosowany do projektorów rzutujących w formacie 16:9 lub 2.35:1

Kinowe meble

W pełni zaprojektowaliśmy wystrój wnętrza sali, zainspirowany techniką lotniczą. Specjalnie stworzone na potrzeby sali meble wyposażone są elektroniczny system sterowania, który sprawia, że cieszenie się projekcją jest jeszcze wygodniejsze.

Sterowanie oświetleniem sali i projekcją

Za sterowanie kinem odpowiada system Crestron, który z poziomu iPada pozwala na wybranie scen świetlnych, wybór źródła projekcji i jej intuicyjną obsługę.