2017 / 09 / 05

Loewe bild 9 telewizor czy dzieło sztuki?

Bodo Sperlein czerpie z niemieckiej głębi i brytyjskiej lekkości tworząc połączenie wyrafinowania z minimalizmem, rzemiosła z najnowocześniejszą technologią i obfitości z powściągliwością. Złote lata dwudzieste, dandyzm i art deco są źródłem inspiracji dla telewizora, który emanuje prezencją i lekkością, tak fascynującymi, że zdaje się być dziełem sztuki. Jego niewielka obudowa zawiera najnowocześniejszą technologię – OLED i Dolby Vision™ dla żywych, autentycznych obrazów i eksplozji kolorów przepełnionych szczegółami. “Projekty Bodo Sperleina noszą jego osobiste piętno i imponująco współgrają z nowym duchem Loewe, łącząc przekonujący design z wyrafinowaniem technologicznym i jasno pokazując, że domowe centrum rozrywki może być estetycznym elementem wystroju wnętrza,” tłumaczy CEO Loewe Mark Hüsges. „Ekstremalnie płaski ekran o najnowocześniejszej technologii OLED, wraz z ręcznie wykonaną stalową ramą – dla mnie to esencja, tego, czym jest telewizor.”

 Design: wyrafinowany i osobisty

Elegancki, minimalistyczny i imponująco inny. Bodo Sperlein potrafi przenieść tradycyjne kształty i materiały w XXI w. w zaskakujący sposób. „Ciepły złoty odcień tworzy harmonijny kontrast z futurystycznym, czarnym płaskim ekranem. Moją inspiracją była fascynacja alchemików złotem. Złoto oznacza słońce, światło, wiedzę, doskonałość i stałość,” tłumaczy Bodo Sperlein. „Dla mnie Loewe bild 9 to klejnot dla domu.” Alternatywnie dla bursztynowego Amber Gold, bild 9 jest dostępny w kolorze grafitowym. Obie opcje kolorystyczne perfekcyjne komponują się z ultra-płaskim ekranem, który przy 7 mm grubości jest cieńszy niż większość smartfonów i niemalże się unosi. Aby nie odwracać uwagi od kształtów telewizora, wysokiej jakości materiałowa pokrywa ukrywa łącza i przewody z tyłu telewizora.

 Ręcznie wykonane w Bawarii

Pieczołowicie wykończona rama wykonana jest ze stali. Wszystkie opcje montażowe – ścienna, podłogowa i meblowa tworzone są w tym samym, skomplikowanym procesie, rozpoczynanym wysoce precyzyjnym laserowym cięciem metalu, po którym następuje ręczne gięcie, szlifowanie i polerowanie. Następnie powierzchnia jest wykańczana i malowana proszkowo na kolor Amber Gold lub grafitowy w temperaturze ponad 200°C, dla maksymalnej odporności.

 Nowy poziom jakości obrazu

Technologia OLED wykorzystuje samopodświetlające się piksele organiczne, czego efektem jest spektakularna jakość obrazu. W przeciwieństwie do LCD nie wymaga podświetlenia. Kiedy piksele nie są aktywne są po prostu czarne. Czas reakcji wynosi mniej niż mikrosekundę - od oślepiającego światła do najciemniejszej nocy. Gwałtowny ruch jest odzwierciedlany z nowym poziomem żywiołowości. Dzięki Dolby ViIsion™ bild 9 oferuje obrazy o poszerzonym zakresie dynamicznym (HDR) z nowym zakresem głębi i spektrum kolorów, pozwalającym na reprodukcję najbardziej subtelnych niuansów. Daje to pewność, że obrazy na ekranie są prezentowane tak jak chcieli tego ich twórcy, producenci i aktorzy.

 Dźwięk: wyrafinowany i wypełniający

Po uruchomieniu ekran Loewe bild 9 automatycznie unosi się do góry odsłaniając potężny soundbar. Moc 120W z sześciu głośników z czterema pasywnymi membranami przekłada się na żywy, ciepły i wypełniający dźwięk. Idealnie uzupełniają go głośniki Loewe klang 9, które łączą technologię kolumny głośnikowej z pełnoprawnym subwooferem. Głośniki komunikują się bezprzewodowo z Loewe bild 9. Zintegrowany z telewizorem dekoder dźwięku 5.1 pozwala uniknąć zakupu zewnętrznego amplitunera.

 Obsługa – prosta i intuicyjna

Przejrzysty interfejs użytkownika jest przyjemny w obsłudze. Wybór kanałów TV, nagrań, aplikacji lub treści z zewnętrznych źródeł może być łatwo dokonywany z poziomu ekranu startowego. TIDAL daje dostęp do ponad 40 milionów utworów muzycznych. Filmy i seriale są dostępne za pośrednictwem Amazon Video, zaś YouTube umożliwia korzystanie z zasobów filmów internetowych. Zmiana programu, rozpoczęcie nagrywania lub wybór ulubionego filmy przy pomocy przewodnika po programach, przywołanie informacji o bieżącym programie – te funkcje dostępne są także z poziomu smartfonu lub tabletu, dzięki aplikacji Loewe. Co więcej przemienia ona tablet lub telefon w przenośny telewizor, ponieważ umożliwia dostęp do programów na żywo lub nagrań dostępnych w domowej sieci. Można rozpocząć oglądanie meczu w salonie a dokończyć w sypialni – łatwo i komfortowo.

Cena:
bild 9.55: od 33.990 PLN
bild 9.65: od 43.990 PLN