ART CINEMA

Rezydencja położona w górach, podzielona na cztery niezależne strefy o nieco innych funkcjach – mieszkalną, gościnną, rekreacyjną i autonomiczną drugą część mieszkalną. Są one zintegrowane w jeden system zarządzający całym budynkiem. Inwestor wymagał systemu dającego bardzo rozbudowane funkcjonalności a jednocześnie prostego i intuicyjnego w obsłudze.

Stumetrowy apartament w ekskluzywnym kompleksie w centrum dużego miasta. Inwestorom zależało na systemie w pełni zintegrowanym, a jednocześnie maksymalnie prostym w obsłudze. Ze względu na to, że okna apartamentu położone są od strony ruchliwej ulicy, znaczną uwagę poświęcono doborowi materiałów dla rolet i zasłon, które z jednej strony zapewniają prywatność, z drugiej zaś chronią przed hałasem.

Sala kinowa będąca częścią instalacji w rezydencji stanowi centrum rozrywki dla ekstremalnie wymagającego w tym zakresie inwestora. Odpowiedni projekt akustyczny, doskonały system dźwięku i obrazu oraz koncepcja stylistyczna kina sprawiają, że ta prywatna sala kinowa jakością co najmniej dorównuje najlepszym salom kinowym na świecie. Sala kinowa otrzymała nagrodę CEDIA Awards 2015 w kategorii „Best Home Cinema £40.000-£100.000” tym samy została uznana za najlepszą w swojej kategorii w Europie, Bliskim Wschodzie, Afryce, Indiach i Pakistanie.

Trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 520 m2 w którym wdrożono pełną integrację i możliwość sterowania wszystkimi systemami. Wykorzystuje niezwykle zaawansowane programowanie, które pozwala mieszkańcom na kontrolę każdego zastosowanego systemu począwszy od sterowania oświetleniem, zintegrowanego sterowania urządzeniami AV, poprzez nagłośnienie wielostrefowe, monitoring, system alarmowy, a skończywszy na zarządzaniu zużyciem energii.